Geografski dan – 7. razredi

V četrtek, 2. marca 2023, so učenci 7. a in 7. b v okviru geografskega dneva preko različnih aktivnosti spoznavali naravnogeografske in družbenogeografske značilnosti Azije – celine številnih presežkov. Sedmošolci so se najprej pomerili v izdelovanju papirnatih letal Nakamura, nato pa sta v telovadnici sledila še mini skupinsko tekmovanje v poletih skrbno izdelanih papirnatih mojstrovin in gradnja »Kitajskega zidu« iz lesenih ploščic. Prvo urico skupnega druženja smo zaključili z izvajanjem skrbno izbranih tibetanskih vaj, ki jih je za učence pripravila učiteljica Silvia Valenčič. Drugo in tretjo šolsko uro so potekale delavnice, na katerih so učenci pripravili plakate na izbrano temo ter izdelovali izdelke, ki predstavljajo Azijo, četrto šolsko uro pa so prisluhnili izredno zanimivemu potopisnemu predavanju o Indiji, ki ga je imel gospod Janez Tekavc. Zadnja (peta) šolska ura je bila namenjena dokončanju plakatov ter izdelkov in pripravi razstave v šolski knjižnici.

Napisala: Nataša Rebec Lukšič