Srčna pisma za male borce

28. februarja je svetovni dan redkih bolezni, ki je še posebej namenjen podpori otrokom z redkimi boleznimi in njihovim družinam skozi izkazovanje pozornosti, spoštovanja in sočutja.

Termin »redka bolezen« pomeni, da so bolezni v večini primerov genetskega izvora in prizadenejo otroke, obenem pa so praviloma neozdravljive in doživljenjske.

V ta namen smo se v vseh oddelkih podaljšanega bivanja odzvali vabilu Društva Vilijam-Julijan v akciji »Srčna pisma za male borce«. Z otroki smo si ogledali kratke filme in spoznali zgodbe otrok ter njihovih družin. V duhu sočutja in podpore smo otrokom narisali risbe in napisali prijazne ter spodbudne misli.

Zgodbe otrok so nas ganile. Težko razumemo in si predstavljamo bolečino, stisko in trpljenje, ki ga doživljajo ti mali borci in njihove družine v vsakdanjem življenju. Spoznali smo, da zdravje ni samoumevno. Hvaležni smo za to spoznanje. Malim borcem pa pošiljamo lepe misli in jim želimo vse dobro.                            

Napisala: Mateja Oberstar