Ročna dela v 5. razredu na PŠ Krka

V petek, 13. 1. 2023, so nas obiskale gospe iz skupine Pridne krške roke, ki deluje v okviru Turističnega društva Krka. Pri pouku gospodinjstva so z učenci delile svoje znanje o kvačkanju. Gospe Danica, Dragica, Tončka in Tatjana so učence razdelile po skupinah glede na njihovo predznanje ročnih del. Med učenci so bili tisti, ki so se s tem prvič seznanili, tisti, ki že nekaj vedo, in tisti, ki imajo za sabo že kar nekaj uporabnih kvačkanih izdelkov. Opazovale smo njihov individualni napredek in željo. Nasmehnila sem se ob učenkini dvignjeni roki pri pouku družbe: »Učiteljica, če boste še dolgo razlagali, a lahko vmes kvačkam?«

Danes, en teden pozneje, so otroci prišli tudi do svojega prvega kvačkanega izdelka – rožice.

Hvala Pridnim krškim rokam – gospe Danici, Dragici, Tončki in Tatjani, za njihov čas, pomoč in pripravljenost.

Zapisala: Nika Bracovič Blatnik