TABOR NAD CEROVIM 2026

V torek, 16.6.2026 smo se s petimi učenkami OŠ Zagradec udeležili otroškega ex-tempora, likovne delavnice na Taboru nad Cerovim pri Grosuplju. Delavnico je vodila akademska kiparka Lada Cerar Sedlaček.  Izdelovali smo ščite, kiparsko in hkrati slikarsko delo. Tabor nad Cerovim je služil za obrambo pred Turki, mi pa smo izdelovali ščite, za obrambo pred vsem, kar ogroža naše vrednote. Poudarjali smo vrednote, kot je ohranjanje čiste narave, mir, spoštovanje živalskih ekosistemov, prijateljstvo itd. Na umetni material  smo narisali obliko ščita, iz tanjše plasti materiala  pa smo izrezali manjše elemente. Končni izdelek smo pobarvali z akrili.

Na koncu naj spregovorijo še fotografije naših izdelkov. Sodelovale so naslednje učenke šestih razredov: Mila Eva Koščak, Klara Perko , Kiara Tekavčič, Maja Turk in Vesna Hrovat.