50 LET TURISTIČNEGA DRUŠTVA KRKA 

V petek, 19. 1. 2024, je ob 19. uri potekala prireditev v počastitev obstoja 50 let Turističnega društva Krka. Tudi mi smo bili del tega dogodka. Učenci 5. razreda Podružnične šole Krka so pod mentorstvom Nike Bracovič Blatnik uprizorili gledališko igro Zakladi Krke, ki je nastala kot priredba originalne knjige Dragice Šteh z naslovom Škrat Ivan in princesa Ivanka najdeta zaklade na Krki. Igro je prvotno dramsko priredila in uprizorila kolegica Mateja Jere Grmek. Vmes so nam škratje 3. razreda pod mentorstvom Nadje Jankovič Fortuna z živobarvnimi modrimi, rumenimi in rdečimi kapicami v nagajivem elementu popestrili igro s plesom. Dih nam je zastal tudi ob plesu netopirjev, ki so nastopali ob medlih odrskih lučeh in s svetilkami. Med iskanjem zakladov  škratov in princese pa so z dvema pevskima točkama pod zborovodsko taktirko Tončke Rajer sodelovali tudi učenci pevskega zbora od 1. do 5. razreda. Pevski zbor je v vokalu spremljala ga. Minka Strah, ki smo jo z veseljem povabili tudi na pevske vaje. Pesem Kristali, ki so jo skupno zapeli, nosi besedilo, ki se je prenašalo po ustnem izročilu Jožice Zrimšek s Podbukovja. 

Zapisala: Nika Bracovič Blatnik 

Foto: Nika Bracovič Blatnik