V petek, 28.5. smo četrtošolci izkoristili lepo vreme in imeli pouk v gozdu. Pri naravoslovju smo se pogovarjali o lesnatih rastlinah. Na opazovalnem sprehodu so učenci iskali drevesa in grme, ki so jih imeli v razpredelnici na učnem listu. Opazovali so, kakšne liste in lubje imajo ter za kaj uporabljamo plodove. Pomagali so si tudi s knjigo, če niso vedeli odgovora.

Po raziskovanju dreves in grmov pa smo imeli v bližnjem gozdu še likovno umetnost. Učenci so oblikovali naravni prostor, oblikovali so prostorke oblike iz naravnih materialov v odprtem prostoru. Za to so uporabili naravni material, ki je ležal na tleh (suhe veje, liste, storže …) in mah. Učenci so naredili dom za veverico, miško in hlev za ovce s pašnikom.

Ure so hitro minile in zadovoljni z našim delom, smo se vrnili nazaj v šolo.

Zapisala: Helena Barle