Na PŠ Zagradec smo tudi letos obeležili matematični dan. Letos smo ustvarjali na temo z naslovom Deseti škrat. Naslov spominja na prvi slovenski roman našega rojaka Josipa Jurčiča – Deseti brat. Letos je namreč Jurčičevo leto in na OŠ Stična smo ga vzeli zelo zares. Naši učenci so sestavljali pesmice in izštevanke na število 10, zapisali so zanimive zgodbe in ustvarjali likovne izdelke. Nekateri učenci so se preizkusili tudi v sestavljanju računskih izrazov, pri katerih je rezultat število 10. Sicer pa je število 10 res nekaj posebnega. Je osnova našega desetiškega sistema v katerem zapisujemo števila in z njimi računamo. Je število naših prstov na roki, ki so nam vedno na razpolago in še marsikaj bi lahko naštevali. Kar se nas tiče je bil matematični dan čista desetka! 🙂

Mentorice:

Vanja Peček Janoš, Mateja Jere Grmek, Helena Barle,  Neja Zaplotnik, Katja Godec, Bojana Miklič, Darja Strah in Dragica Šteh.