Zeleni bralec v Zagradcu

V petek, 5. 6. 2020, ko se v Zagradcu spominjamo 5 let otvoritve nove šole, sta drugošolce obiskala Zelena bralka Tinca (Anita Globokar) in Petra Volkar, knjižničarki iz knjižnice Ivančna Gorica.

Učenci so se zbrali pred šolo, Zelena bralka Tinca je mlade bralca pohvalila, ker so se vsi naučili brati. Povedala jim je, da zeleno jabolko dozori v rdečega, če ima dovolj sonca in hrane. Tako tudi mladi Zeleni bralci dozorijo v dobrega odraslega bralca, če veliko berejo, saj s tem hranijo tudi dušo in srce. Gostji sta učencem in učenkam čestitali za naziv Zeleni bralec in jim podelili zelene majice, ki jih v namen promocije branja poklanja župan občine, za kar se mu iz srca zahvaljujejo. Ko so oblekli majice, so vsi zasijali z napisi ŽE BEREM SAM in ŽE BEREM SAMA. Zasijale so jim tudi oči, ko so se po skupnem fotografiranju posladkali z bonbončki.

Hvala knjižničarkam za prijeten obisk.

Darja Strah