Spoštovane bralke in bralci!

Vabimo vas, da si ogledate zbornik sobotnih delavnic na OŠ Stična: »Na lovu za zakladi Prekmurja«. Zbornik so sooblikovali učenci in učitelji, ki so se 19. oktobra 2019 udeležili sobotnih delavnic, na katerih smo se podali na lov za izjemnimi slikami Prekmurja, za zgodbami o trdoživem značaju in narodni zavesti prekmurskih Slovencev, ki so kljub tisočletju življenja pod tujo oblastjo ohranjali jezik in kulturo. Družili smo se z izjemnimi gosti, ki so nas obiskali in nam predstavili to prečudovito pokrajino, ki domuje v glavi naše »slovenske kokoške«, marljive prekmurske kuharice pa so nam pripravile nekaj okusnih tradicionalnih prekmurskih jedi.

V zborniku, ki je pred vami, smo v besedi in sliki zbrali vse dogodke, ki so se te oktobrske sobote zvrstili na šoli, kot tudi vsa pričevanja in zapise, ki smo jih preko medijev ali v živo dobili od znanih prekmurskih osebnosti ter naših vrstnikov iz Prekmurja.

 

Povezava (link) do zbornika:

http://www2.arnes.si/~osticnalj/docs/zbornik-prekmurje-pdf.pdf

 

Veselo branje vam želim!

Nataša Rebec Lukšič, glavna urednica zbornika