Ob sedmih smo se odpravili iz Zagradca proti Logatcu. Spotoma so se nam pridružili še devetošolci iz Višnje Gore. Ko smo prispeli do Logatca, so nas tam že čakali prijazni zaposleni. Razložili so nam, kako deluje vetrovnik in nam razkazali Aerodium. Izvedeli smo, da zrak v vetrovnik prihaja s pomočjo velikanskih turbin. Sledil je najzabavnejši del – letenje. Najprej smo si ogledali nekaj poskusov, nato smo bili na vrsti mi. Najbolj pogumna je bila gotovo učiteljica fizike, Katja Bizjak, ki je prva odšla letet. Najprej so se šli v vetrovnik žogat fantje iz Višnje Gore, potem sta se opogumila še dva zagraška devetošolca. Na — na preveč veliko presenečenje – pa smo bile najbolj pogumne zagraške punce, saj smo skoraj vse odšle v vetrovnik. Nekatere smo se žogale, druge delale salte in se na koncu še fotografirale. Ko smo morali oditi, nam je bilo kar malo žal, saj smo se res zabavali. Za konec smo še rešili test, kjer smo se vsi potrudili, saj je bila nagrada čisto pravi polet v vetrovniku. Ko smo polni vtisov spet sedli na avtobus, smo ekskurzijo opisali kot najboljšo in najbolj zanimivo do zdaj.

Nina Jernejčič, 9.Z