Kako so letošnji devetošolci v Zagradcu zaključili njihovo zadnje osnovnošolsko leto? Z odliko!                                         Začelo se je že z dopoldansko predajo ključa, ki so si ga osmošolci več kot verodostojno prislužili. Slavnostni večer, s svečano garderobo in najlepšimi nasmehi, se je začel s sproščenim zbiranjem fotogratskih spominov v predverju šole. Sledil je prijeten program, kjer so zaplesali vsi učenci 9aZ in 9bZ in si za suveren plesni nastop prislužili velik aplavz. Nato sta se razreda predstavila v slogu, kot smo jih poznali vsa leta na PŠ Zagradec. Tako so se tudi poslovili. Sproščeno, veselo, s hvaležnostjo in obljubo, da bodo vrednote naše šole nesli s seboj, povsod kamor jih bo nesla življenjska pot.

Na valeti smo podelili tudi priznanja najboljšim devetošolcem. Priznanja so prejeli:

ZOJA JERNEJČIČ, 9. aZ, za večletno prizadevno delo v oddelčni skupnosti in pomoč sošolcem,
EMA VRABIČ, 9.aZ, za odlične dosežke na tekmovanjih, pomoč sošolcem in izjemen učni uspeh,
BLAŽ CEGLAR, 9. aZ, za odlične športne dosežke, delo v oddelčni skupnosti in pomoč sošolcem,
LEON PERKO, 9. bZ, za izjemen učni uspeh in za večletno delo v oddelčni skupnosti,
KARIN ŽGAJNAR, 9. bZ  za večletno prizadevno delo v oddelčni skupnosti in udejstvovanje na kulturnem področju,
ŽAN HREN, 9. bZ, za večletno udejstvovanje na kulturnem področju,
MAŠA ŽNIDARŠIČ, 9. bZ, za večletno udejstvovanje na kulturnem področju in prizadevno delo v oddelčni skupnosti

NAJ NARAVOSLOVKA PŠ  ZAGRADEC je postala  EMA VRABIČ, ki  je prejela največ srebrnih priznanj,ob tem pa tudi zlato priznanje iz znanja o sladkorni bolezni ter je dobitnida diamantnega kenguruja.

In kaj nam ostane za slovo? To, da smo z veseljem pospremili v svet še eno generacijo izjemnih mladih ljudi in da se veselimo njihove svetle, zanimive prihodnosti.