V ponedeljek, 10. decembra 2018, je učence devetega razreda podružnične šole Zagradec obiskal g. Don Baker z ameriškega veleposlaništva. Gospod Baker je služboval že v mnogih državah sveta (Mehika, Poljska, Afganistan…), a nam je priznal, da mu je Slovenija od vseh najbolj všeč, delno tudi zato, ker ga zaradi gora spominja na rodni Arkansas.

Tema njegove predstavitve je bila predsedniška funkcija v ZDA. Spoznali smo nekaj najpomembnejših predsednikov v zgodovini njihove države ter o njih izvedeli marsikatero anekdoto. Nato je odgovarjal na vprašanja učencev o življenju v ZDA, pa tudi o njegovih vtisih o Sloveniji. Srečanje je potekalo v prijetnem vzdušju in ena šolska ura je minila kot bi trenil. Podobnih obiskov se veselimo tudi v prihodnje.

                                          učiteljici Nina Pintar in Silvia Valenčič