Drugošolce PŠ Zagradec je ravno na dan zlate knjige obiskal zlati prinašalec Oli. Gre za prijaznega kosmatinca, ki skupaj s svojo vodnico sodeluje v društvu Tačke pomagačke. Otroci so se obiska zelo razveselili, ga lepo sprejeli in uživali v njegovi/njuni družbi. Z vodnico Jano Miklič sta otrokom pripravila pester nabor aktivnosti, med katerimi so spoznali marsikaj o negi, o obnašanju psov, o pristopu do neznanih psičkov in še kaj. Za obisk so se otroci tudi zahvalili, in sicer so Oliju prebrali zgodbico o pasji druščini. Oli take zgodbe naravnost obožuje.

Urška Korošec

Še nekaj vtisov otrok:

  • Danes je prišel terapevtski pes Oli. Najboljše mi je bilo, ko sem sprehajal Olija. Zabavno je bilo, ko sem Olija ustrelil (gre za pasji trik!). (Erazem, 2. Z)
  • Danes je prišel pes Oli. Najbolj mi je bilo všeč, ko smo ga sprehajali. Zabavno mi je bilo. (David, 2. Z)
  • Oli ima rad sneg in morje. Oli je terapevtski pes. Oli je zelo priden pes. (Eva, 2. Z)
  • Danes je prišel kuža Oli. Z njim smo se igrali. Sprehajali smo ga na povodcu. Tudi božali smo ga. (Žiga, 2. Z)
  • Danes je prišel pes Oli. Oli se je igral. Oli je danes delal prevale. (Matic, 2. Z)
  • Danes je na obisk prišel pes Oli. Oli je delal prevale. Oli se je kotalil. Najbolj všeč mi je bilo, ko je lajal. (Matija, 2. Z)