V četrtek, 17. maja, smo v okviru ure oddelčne skupnosti na PŠ Zagradec praznovali prvi svetovni dan čebel. Najprej nas je nagovorila vodja šole, gospa Slavka Nahtigal. Prebrala je odlomek pisma rojaka Janeza Ivana Rošlja, ki nas je spomnil na pomen čebel in čebelarstva v naših krajih. Na njegovo pobudo so nam lokalni čebelarji podarili nekaj litrov domačega medu. Učenci so pripravili kratek kulturni program, manjkali niso niti pregovori in misli o čebelah ter glas harmonike in Slakovih čebelic. Med so prispevali Janez Ivan Rošelj, Henrik Zaletelj, Aljaž Zaletelj in Rok Hrovat iz Fužin ter Franc Košak iz Tolčan. Prijaznim čebelarjem se iskreno zahvaljujemo in njih pozdravljamo s čebelarskim pozdravom: naj medi!

Pod organizacijo prijetnega dogodka sta se podpisali Slavka Nahtigal in Jožefa Zajec.