četrtek, 8. 3. 2018

Prispevki učencev

PESMICA O CERKLJANSKIH PUSTNIH MASKAH

»TA STAR« je poglavar.
Pusta nam ubije,
s kolom po glavi ga nabije.
»TA STAR« prvi do vrat stopi,
razen če ga prej smrt zmoti.
Njemu bi se lahko klanjal,
ampak bi nas »laufar« odganjal.
V »laufariji« so vsi prelepi,
a TA STAR« je v najboljši preobleki.
Ampak če »TA STARO« ne uboga,
bo pa njena metla boga.
Maske od »laufarjev« radi imamo,
zato jih nikomur ne prodamo.
»Laufarji« Cerkno naredijo posebno,
zato so tu obiskovalci redno.
(Nika, Nastja, Zala, Pia L., Pia P.)
CŠOD CERKNO

Zjutraj se zbudimo,
na zajtrk odhitimo,
se pridno smučati učimo
in pohvale dobimo.Ko pridemo v dom,
kosilo nas že čaka,
saj smo lačni in utrujeni.
Poldne odbije in učitelji
nam pripravijo
različne lumparije.V prostem času
se imamo lepo,
saj se igramo in pogovarjamo.

Večer se že bliža
in utrujeni smo mi,
zobke si umijemo
in zaspimo en, dva, tri.

Šola v naravi se bliža h koncu,
bili bi še tu.
Zdaj bomo končali,
ker je počil lonec
in pesmice je konec.
(Žiga, Nimaj, Izak, Nejc, Enej, Kristjan)

ŠOLA V NARAVI

Radi smučamo se vsi
in to nas veseli.
Naša soba »TA STARA« se imenuje,
tu nekaj punc domuje.Me smo Inja, Jerneja, Tara, Vanja
in vsem se ponoči veliko sanja.
Sanje niso preveč strašljive,
ker ponoči smo zelo igrive.
Smejemo se noč in dan,
zato vsak trenutek je nasmejan.Zjutraj spale bi še vse,
ker ponoči budne smo bile.
Najbolj zoprno je to,
da pospravljamo zelo.

Popoldne nam grejo na živce kvizi,
ker moramo sedeti pri mizi.
Najbolj sovražimo pa to,
da fantje na vrata trkajo zelo.
Včasih pa celo je mir,
ker zunaj straži komandir.

Učitelji sladkarije so nam vzeli
in zato smo ponoreli.
Vzeli so nam jih zato,
ker nekateri poredni so bili zelo.
Nazaj jih hočemo dobiti,
da bomo vnaprej lepo siti.
Tako bi bili vsi srečni
in ne bi bili več tečni.

Jutri petek bo prihitel
in nas nazaj v šolo vzel.
Tako naprej se bomo učili
in od smučanja se poslovili.
Vsem učiteljem rade bi se zahvalile,
ker smo smučati se naučile.
(Inja, Jerneja, Tara, Vanja)

Sreda, 7. marec 2018

O, kako dnevi hitro bežijo. Je že sreda, polna vremenskih preobratov. Na smučišču smo v parih urah doživeli prav vse. Megla, sonce, čez par minut nas je objela megla, zatem pobožalo sonce; čudoviti pogledi na zasnežene smreke in oddaljene vršace. A kaj, ko se je spet prikradla neprijetna megla. A to še ni dovolj, ponovno nas pobožajo snežinke, ki kar padajo in padajo. Za piko na i pa nas presenetijo še dežne kaplje.

Tudi popoldan se je marsikaj dogajalo. Ponovno veliko zanimivega, od plezanja na steni, družabnih iger, gradnje mostov. Sledi še znanje o prvi pomoči, tekmovanje v kvizu različnih tem. Pred nočnim počitkom pa še malo rekreacije, in sicer »ta prava« tekma v ročnem nogometu med višnjanskimi dekleti in zagraškimi fanti. Skratka, toliko zanimivega in lepega se nam dogaja, da so dnevi skoraj prekratki za vse dogodivščine …

Torek, 06. marec 2018

Prebudili smo se v zasneženo jutro. Ples snežink se je nadaljeval tudi na smučišču, kar pa nas ni motilo pri izpopolnjevanju znanja smučanja. Z vsako vožnjo smo boljši in boljši. Tudi smučarji začetniki že delamo zavoje na pravi smučarski progi in smo ponosni, da nam je tako hitro uspelo. Čas smučanja nam je vse prehitro minil.

Čakale so nas že nove dogodivščine in naloge. Najprej smo se lotili fotozgodbe. Skupine so zagrizle v delo in nastale so odlične zgodbice, ki smo jih ustvarili z lastnimi fotografijami. Ne,  našega dneva ni še konec, prelevili smo se v raziskovalce. Kar dobro smo se znašli v orientaciji in iskanju lisic po Cerknem. Vsi smo bili zelo uspešni.

Dan je skoraj prekratek za vse aktivnosti, ki jih imamo tukaj. Smo že na diagonali pred domom, pripravljeni, da obiščemo cerkljanske laufarje. Izvedeli smo veliko zanimivega, predstavili so nam vseh 25 likov, ki ima vsak svojo zanimivo zgodbo. Lahko smo se našemili v Ta starega, Gospoda in Gospo, Ta žlehtnega …

Dan smo zaključili z druženjem ob namiznem tenisu, ročnem nogometu in ob igranju družabnih iger. Prijetno utrujeni smo popadali v postelje. Kaj vse nas čaka jutri pa v novi zgodbi.

Ponedeljek, 5. marec 2018

Učenci  6. a in 6. b PŠ Zagradec in 6. razreda  PŠ Višnja Gora smo končno dočakali dan odhoda v šolo v naravi. Na smučišču smučarskega centra Cerkno nas je pričakala zimska idila. Polni pričakovanj, kaj vse bomo doživeli, smo najprej opravili preizkus znanja smučanja. Učitelji smučanja so nas razdelili v skupine po znanju in težko pričakovano smučanje se je začelo. Ta del dneva je vse prehitro minil in odpeljali smo se proti Cerknemu, kjer nas je že čakalo kosilo.

Vse polno zanimivih stvari se je še dogajalo tekom popoldneva – fotolov po Cerknem, zanimiva  FIS pravila in za konec še zimski pohod z lučkami po prelepi zasneženi pokrajini. Res veliko novega, lepega za prvi dan. Kaj vse zanimivega  nas še čaka v tem tednu, ki je pred nami …