PRIJETNO PO POTI OKOLI ZAGRADCA
50 učencev in učenk iz 7., 8. in 9. razreda, z njimi pa učitelj in 3 učiteljice, smo se v ponedeljek, 29. januarja 2018, podali na pohod okoli Zagradca. Drugi učenci pa so šli smučat na Cerkno  ali pa so zaradi bolezni ostali doma.
Pot nas je vodila krožno skozi vas Češnjice, po rimski cesti do Kitnega Vrha, kjer smo na najvišji točki našega pohoda zasluženo pomalicali. Do Gabrovke in nato do Marinče vasi je pot minevala zelo hitro. Prečkali smo glavno cesto in se podali na drugo stran reke Krke. V krasnem soncu smo hodili še skozi Veliko in Malo Globoko. Časa smo imeli dovolj, zato smo jo mahnili še skozi gozd proti vasi Grintovec in nato mimo Dečje vasi po cesti do Fužine in nato do šole.
Skupaj smo prehodili skoraj 13 km.
Učitelji spremljevalci pohvalimo pohodnike, ker so vztrajno hodili, upoštevali so sprotna navodila in predvsem uživali v druženju.
Čeprav smo na lanskem pohodu uživali v snegu in kepanju, nam je tudi letošnje sončno vreme pomagalo doživet lep športni dan.
Darja Strah