Mesec december ponuja veliko priložnosti za veselje, praznovanje in druženje. Med priložnosti za lepa doživetja pa se hitro prikradejo tudi pasti in težave. Uporaba pirotehničnih sredstev, katerih glavni učinek je pok, je omejena na čas od 26. decembra do 2. januarja. Teh izdelkov ni dovoljeno uporabljati v strnjenih stanovanjskih naseljih, v zgradbah in vseh zaprtih prostorih, v bližini bolnišnic, v prevoznih sredstvih za potniški promet in na površinah, na katerih potekajo javni shodi in javne prireditve.

Učence PŠ Zagradec in PŠ Ambrus je mesecu decembru obiskal policist Igor Mahnič in jih seznanil s posledicami nepravilne uporabe pirotehničnih sredstev. V izogib nesrečam, poškodbam, kaznivim dejanjem in številnim drugim nevšečnostim, ki jih povzročajo petarde in druga pirotehnična sredstva, pozivamo k premisleku, ali je pirotehnika sploh potrebna za čas, ki se ga vsi skupaj zelo veselimo.