V petek, 1. septembra, se je na PŠ Zagradec znova začelo dogajati. Po dobrih dveh mesecih počitnic so se ob 8.00 odprla šolska vrata, skozi katera so polni moči in energije v novo šolsko leto vkorakali naši mladi učenjaki – učenci 2.–9. razreda. Zaradi nedokončanih šolskih obnovitvenih del so se jim pridružili še učenci PŠ Ambrus.

 

Ob 11.00 so v spremstvu staršev v našo šolo vstopili še prvošolci, za katere so učenci 2.–5. razreda pripravili kratek kulturni program. Učenci otroškega pevskega zbora so jim zapeli 3 pesmice, nato pa svoje mlajše vrstnike povabili še k sodelovanju pri petju.

 

Vse zbrane so prisrčno pozdravile Slavka Nahtigal, vodja PŠ Zagradec, Nataša Švener Škrajnar, vodja PŠ Ambrus, ter Lidija Zajc, pomočnica ravnatelja OŠ Stična.

 

Po izteku kulturnega programa so naši prvošolčki s svojimi učiteljicami – Natašo Švener Škrajnar, Matejo Oberstar in Mojco Pustovrh, odšli v razrede, kjer so dobili še zadnje napotke za delo v prihajajočem šolskem letu.

 

Vsem učenkam in učencem PŠ Zagradec želimo veliko prijetnih trenutkov na šoli in ne pozabite, da je v znanju moč!

Zapisala: Nataša Rebec Lukšič, prof.