Leto je naokoli in pred vami je nova številka Deteljice, šolskega glasila učencev OŠ Stična, PŠ Zagradec. V tem šolskem letu sta jo z vašo pomočjo, cenjeni učenci in učenke PŠ Zagradec, soustvarjali kar dve ekipi mladih nadobudnih osnovnošolcev.  Učenci, ki obiskujejo izbirna predmeta šolsko novinarstvo in literarni klub, so si krepko zavihali rokave ter budno spremljali celoletno pestro dogajanje na šoli in izven nje. Med drugim so našo šolo obiskale Tačke pomagačke, gospod Ivan Janez Rošelj nas je podučil o čebelarstvu. Gostili smo gospoda Gregorja Trebušaka, urednika informativne oddaje Svet na Kanalu A, pokukali pa smo tudi v svet medijev.

Še posebej so nam ostali v spominu prijetni trenutki druženja z našimi malčki iz Vrtca Sonček, ki smo jim pred popoldanskim počitkom prebirali pravljice. Ti mali sončki, kakor sem jih ravnokar sama poimenovala, so se našega obiska zares razveselili. Zavzeto so prisluhnili zgodbicam in tudi sami so nam bili pripravljeni povedati marsikaj zanimivega. Marsikdo izmed nas je med poslušanjem njihovih zanimivih izjav skrivoma potočil kakšno solzico ter v mislih poletel v čas svojega razigranega otroštva.

Želim vam prijetno branje našega glasila ter dolge in nepozabne poletne počitnice!

 

Nataša Rebec Lukšič, glavna urednica Deteljice