V podaljšanem bivanju v Zagradcu je bil mesec december obarvan z izdelovanjem novoletnih okraskov in s krašenjem šole.

V začetku meseca smo z otroki najprej izdelovali božično-novoletne voščilnice. Zunanji pano smo okrasili s snežakom na snegu, kateremu delajo družbo pingvini, palčki in majhni snežaki.

Potem smo se lotili izdelave okraskov iz slanega testa. Zgnetli smo testo in vanj z modelčki odtisnili okraske. Izdelane okraske so nam spekle kuharice v kuhinji, mi pa smo jih pobarvali, na njih navezali vrvice ter z njimi okrasili drevesce v avli.

Zadnji teden pred prazniki smo šivali nogavičke in jih okrasili. Obesili smo jih na pano, zadnji dan pa nam je v njih nekdo pustil bonbone. Otroci so vzeli nogavice domov, da jih bodo obesili na smrečico, če bo še doma morda noter padel kakšen bonbon.

Napisala: Helena Barle