Vsi sedmošolci OŠ Stična so se v četrtek, 10. 11. 2016, odpeljali v ljubljanski živalski vrt. Razdelili so se v skupine.

Učenci so si ogledali del živalskega vrta, del časa pa so bili skupaj z vodičko. Vodička Katja je zagraškim učencem zelo zanimivo predstavila grlico in ameriškega rdečega goža. Obe živali so učenci lahko pobožali, grlica je šla iz roke na roko, najbolj pogumni pa so si kačo dali tudi za vrat. Res zanimiva premikajoča se ogrlica! Ogledali so si še trening in hranjenje morskega leva ter slonice. Videli so tudi mladičko šimpanza, Leono. Kako je bil očka Boris hud, ko jo je mama Neža prinesla malo bližje na ogled. Zanimivo se je bilo ustaviti tudi v otroškem delu Zoo, kjer so učenci z veseljem pobožali male kozice, pujska…

Ljubljana nas je spet pričakala v soncu, škoda le, da je tako hitro minilo. Bil je zanimiv in poučen naravoslovni dan.