Petošolci smo prispeli,
v Čatež iz sosednjih šol,
plavat bomo se naučili,
ČOFA, ČOFA, ČOFA, ČOF, ČOF, ČOF.

Plavamo in se učimo,
delamo, kar si želimo,
Terme Čatež super so,
ČOF, ČOF.

Dnevi za 31 petošolcev in 5 spremljevalcev so zelo pestri. Učenci so razdeljeni v 4 plavalne skupine, kjer se že učijo novih plavalnih veščin. Poleg plavanja so izvedli sprehod po termah, si ogledali film, se učili himno, spoznavali značilnosti pokrajine,…
Poleg teh dejavnosti pa se učijo samostojnosti in odgovornega obnašanja.

Plavali smo vsi » ful« radi,
vsi smo se imeli radi,
zdaj pa gremo vsi domov,
JUHEJ!

Kako čas hitro teče. Tu je že četrtek. Tehnike prsno, kravl, tudi hrbtno že obvladamo. Vsi, prav vsi, smo se ogromno naučili. Učenje plavanja je samo delček mozaika dogajanja na desnem bregu Save. Risanje s kredami po čateških pločnikih, odkrivanje skrivnostnih kamnin in vrtin, kros, ples, vožnja z brodom preko Save,…Vse to smo doživeli v zelo kratkem času.
Več o preživetem tednu vam zaupamo ob prihodu domov.
Se vidimo.

Zapisala:
Tatjana Hren