Pozdravljeni starši devetošolcev!

Na spletni strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport, v posebni rubriki “Vpis v srednje šole“, najdete vse informacije v zvezi s potekom prenosa prijavnic (do 25. 4. 2022) za vpis novincev v srednje šole za naslednje šolsko leto.

Obvestilo o poteku prenosa prijavnice za vpis novincev v srednje šole za šolsko leto 2022/2023

Prijavnico lahko iz kakršnihkoli razlogov prenesete elektronsko po naslednjem postopku:

Na izbrano srednjo šolo, kjer je bila oddana prvotna prijavnica, na elektronski naslov svetovalnega delavca (oglejte si seznam svetovalnih delavcev) posredujete skenirano/fotografirano Izjavo o prenosu prijavnice. Izjava mora biti podpisana s strani kandidata in starša.

S to izjavo pisno zaprosite, da v vašem imenu svetovalni delavec odjavi kandidata na programu, za katerega je oddal prvotno prijavnico. Svetovalni delavec srednje šole nato to prijavnico posreduje na drugo šolo, kamor bi želel kandidat prenesti prijavo.