Na OŠ Zagradec smo zadnji mesec z učenci ‘parlamentirali’. Šolskega parlamenta sta se udeležila po dva učenca iz vsakega oddelka predmetne stopnje. Razredna stopnja nas je obogatila z njihovimi razmišljanji o POKLICNI PRIHODNOST, kar je bila letos že tretje leto tema otroškega parlamenta. Na šolskem parlamentu so učenci izvolili Manco Kastelic iz 8.a, ki je zastopala našo šolo na regijskem parlamentu. Dogodek se je odvil 29. 3. 2022 na OŠ Grm v Novem mestu. Manca se sicer ni uspela uvrstiti med najboljših 10 parlamentarcev, ki bodo šli na državno srečanje v pravi parlament v Ljubljano, a se je kljub temu odlično odrezala v razpravah in ponosno zastopala ime naše ‘nove’ šole v dolenjski regiji.

Bravo Manca !

Ostali učenci in učenke pa ste vabljeni k sodelovanju v šolskem parlamentu ponovno prihodnje šolsko leto.

 

Zapisal mentor šolskega parlamenta:

Lovro Ulcej